SCOOTLAND HAKKINDA

Scootland Hakkında

Gedikpaşa; Özdallar Ayakkabı’nın da yarım asıra yaklaşan kurumsal serüveninin başlangıç noktasını işaret eder. Gedikpaşa; Türk ayakkabı sektöründe yetişen pek çok usta ve müteşebbis için adeta bir okul konumunda olmuştur.

Bugün 708 milyon dolarlık ihracat hacmine ulaşan Türk Ayakkabı Endüstrisi, Avrupa ülkelerinde yüksek düzeyde memnuniyetle aranan bir kaynak haline gelmiştir.

2005 yılına kadar Gedikpaşa’da faaliyet gösteren Özdallar daha sonra İkitelli’de 3000 m2 alanda seri üretime geçmiştir. Bu ilk sıçramanın ardından ikinci büyük hamle 2014 yılında Malatya’da 10.000 m2 kapalı alan 50.000 m2 açık alanda eş zamanlı olarak yüksek kapasitede üretim yapabilen bir fabrika ile gerçekleşmiştir.

Özdallar ailesi halen dünya ayakkabı endüstrisindeki majör oyuncular arasında yer almak adına ileri kurumsallaşma başta olmak üzere; Amiral gemisi olan The Marcomen World markası adı altında yüksek kaliteli ve zengin koleksiyon karmasına sahip “Erkek Ayakkabı ve Aksesuarları” üretmektedir. Beraberinde Scootland markası çatısı altında Outdoor pazarına konumlanarak dayanıklılığı esas alan ürünler sağlamaktadır. Ayrıca kısa vadede; “Ailenin Ayakkabı Marketi” sloganı ile Fammark mağazalarını hedef kitlesi ile buluşturmayı hedeflemektedir.

Scootland Hakkında

Marka Felsefesi

Kale gibi sapasağlam...
Scootland markası ürün gamında Trekking & Hiking botları öncelikli olmak üzere zorlu iklim şartlarına karşı dayanıklı Outdoor ürünler bulunmaktadır. Buradan hareketle ‘’Kale gibi sapasağlam’’ mottosu geliştirilmiştir. Bir yandan bu sloganla markanın adını aldığı coğrafyaya gönderme yaparken diğer yandan da ürün gamı işaret edilmektedir. İskoçyanın dünyaca ünlü büyüleyici coğrafyası ve kaleleri amblemimizde de hayat bulmuştur.

Neden Scootland?

Su geçirmeden nefes alan kaleler…
Castle Tech Su İticilik Teknolojisi Castle Tech özelliğine sahip olan botlar Scootland laboratuvarlarında zorlu kullanım testlerine tabii tutulurlar. Ürünler azami derecede su iticiliği ve ve nefes alabilirliği bir arada sunar

Scootland Hakkında